شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد
شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد
شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد
شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد
 
 

>میز خدمت

معرفی میز خدمت

گرامی داشتن مردم در تمامی ادیان و فرهنگ ها جایگاه والایی دارد و تمامی بزرگان دین و صاحبان اندیشه بر آن تاکید نموده اند.رعایت حرمت انسانها بنیادی ترین ارزش نظام اسلامی است .بین رضایت مردم و رضایت خداوند و بین تکریم انسانها و تکریم خداوند ،ارتباط مستقیم وجود دادر.در جهان بینی اسلامی راه خدا از میان خلق میگذرد یعنی بدون تکریم انسانها و جلب رضایت آنها ،رضایت و بندگی خداوند امکانپذیر نیست.
اساسا احترام و تکریم ارباب رجوع و بدست آوردن رضایتمندی مردم در سیستم اداری نظام اسلامی ایران ،هدف نهائی طرح تکریم است و آن نیاز نهفته ای میان دستگاههای اجرایی بود که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور این نیاز را به همه دستگاهها ابلاغ نمود.
در سال 1390بخشنامه ای توسط معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ، به همه دستگاه های اداری صادر گردید که در طبقه همکف میز خدمت تشکیل شود، افراد مطلع و مقام تصمیم گیر در آن حضور پیدا کنند و ارباب رجوع در همان طبقه به پاسخ خود برسد.
طبق این بخشنامه مقرر گردید میز خدمت در طبقه اول تشکیل شود که درآن افراد مطلع و دارای اختیار برای پاسخگویی سریع تر به ارباب رجوع حضور داشته باشند و مردم برای انجام کارهای خود در طبقات ادارات سرگردان نشوند.
مردم در ادارات دولتی با مراجعه به میز خدمت تکلیف خودرا میدانند و متوجه می شوند ،تقاضای آنها انجام خواهد شد یا خیر؟
هدف از ایجاد این بخش (میز خدمت) انجام کار مردم در کمترین زمان ممکن می باشد.
 
وظایف میز خدمت
  • ارائه اطلاعات و راهنمایی‌های لازم به مراجعان در ارتباط با امور مربوط
  • دریافت مدارک و درخواست‌های مراجعان
  •  انجام امور و درخواست‌های متقاضیان در صورت امکان، در غیر این صورت اعلام تاریخ مراجعه بعدی یا زمان ارائه خدمت نهایی به مراجعان
  • دریافت نتایج اقدامات انجام شده از واحدهای ذیربط و اعلام آن به مراجعان و هدایت مراجعان به واحدهای مرتبط در موارد بسیار ضروری، پس از انجام هماهنگی با واحد اقدام‌کننده ذیربط

حوزه پاسخگویی میز خدمت

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد متولی پاسخگویی به پرسش های مطرح شده از طریق میز خدمت می باشد. با توجه به الکترونیکی بودن فرآیند، پاسخگویی بصورت آنلاین خواهد بود . روند پاسخگویی بدین صورت می باشد که حداکثر 24 ساعت پس از ثبت پرسش، پاسخ از طریق سایت اطلاع رسانی خواهد شد .

ارسال پرسش

 

نگارنده:مدیر سایت

بازدید:5973